جهانگردی و توریسم

BazareRouz

مسافرت, گردشگری و توریسم

گردشگری، سیاحت یا توریسم به طور کلی به عنوان مسافرت تفریحی در نظر گرفته می‌شود. هر چند که در سال‌های اخیر شامل هرگونه مسافرتی می‌شود که شخص به واسطه آن از محیط کار یا زندگی خود خارج شود. به کسی که گردشگری می‌کند گردشگر، سیاح یا توریست گفته می‌شود.واژه گردشگر از زمانی پدید آمد که افراد طبقه متوسط اقدام به مسافرت کردن نمودند. از زمانی که مردم توانایی مالی بیشتری پیدا کردند و عمرشان طولانی‌تر شد، این امر ممکن شد.
لغت گردشگری(tourism)از کلمه tour به معنای گشتن اخذ شده که ریشه در لغت لاتین turns به معنای دور زدن، رفت و برگشت بین مبدأ و مقصد و رخش دارد که از یونانی به اسپانیایی و فرانسه و در نهایت به انگلیسی راه یافته‌است.
اصطلاحات «توریسم» و «توریست» اولین بار در سال ۱۹۳۷ توسط جامعه ملل مورد استفاده قرار گرفتند. گردشگری به سفر به خارج از کشور و با مدت زمان بیش از ۲۴ ساعت اطلاق می‌شود.
با توسعه فعالیتهای جهانگردی زمینه برای ایجاد اشتغال فراهم می‌شود و این امر برای کشورهایی که با جمعیت جوان و متقاضی روبه رو هستند بسیار مفید است از هر ده نفر گردشگر که وارد کشور میزبان می‌شود یک فرصت شغلی ایجاد می‌گردد

جهانگردی و توریسم

دانستنی های گردشگری

هر آنچه را که به صنعت توریسم مرتبط است را اینجا پیدا می کنید .
وب سایت بازار روز در جهت ترویج فرهنگ گردشگری اقدام به معرفی بازارهای توریسم ایران و جهان کرده است .

شرکت های مسافرتی و برگزار کنندگان تور های مسافرتی :
چنانچه شما نیز تمایل دارید در بازار ما حضور داشته باشید ، با ما تماس بگیرید .
09159130013 , 09397827869 , 511-7382249
email : bazarerouz.ir@gmail.com
تیم تبلیغاتی بازار روز

تازه های بازار گردشگری

گردشگری تور مسافرتی
توریسم شرکت مسافرتی

طراحی سایت : گروه برنامه نویسی رادیکال